gushrunning רצי גוש עציון
מוזמנים להירשם ולהשתתף

ההכנות למרתון Rungus10
מוזמנים להירשם ולהשתתף

ההכנות למרתון Rungus10
האם אתה רוצה להגיב להודעה זו? אנא הירשם לפורום בכמה לחיצות או התחבר כדי להמשיך.

קבוצת ריצה וכושר בגוש עציוןgush etzion training and running group

אינדקסLatest imagesחיפושהרשםהתחבר
Latest topics
» מרוץ נייקי תל אביב 2013
ההכנות למרתון Icon_minitimeMon Oct 28, 2013 3:15 pm על ידי Moti

» אליפות גוש עציון 2013
ההכנות למרתון Icon_minitimeThu May 02, 2013 5:58 pm על ידי Moti

» אליפות הגוש 2013 - הכנות
ההכנות למרתון Icon_minitimeThu May 02, 2013 5:25 pm על ידי Moti

» כאבים בכף רגל
ההכנות למרתון Icon_minitimeMon Apr 29, 2013 6:34 pm על ידי חננאל

» אליפות הגוש 2013
ההכנות למרתון Icon_minitimeFri Apr 19, 2013 12:06 am על ידי Moti

» אכילה נכונה
ההכנות למרתון Icon_minitimeSun Apr 07, 2013 2:36 pm על ידי Moti

» רשימת מסלולים באתר
ההכנות למרתון Icon_minitimeSun Apr 07, 2013 2:20 pm על ידי Moti

» כאבים בברך
ההכנות למרתון Icon_minitimeSun Apr 07, 2013 2:16 pm על ידי Moti

» קרוספיט - נא להכיר
ההכנות למרתון Icon_minitimeWed Mar 27, 2013 2:08 am על ידי Moti

Most Viewed Topics
גרבי לחץ למה זה טוב ואיזה סוג כדאי
מרוץ נייקי תל אביב 2013
תכנית אימונים לחצי מרתון תל אביב וירושלים
אליפות הגוש 2013
אליפות הגוש 2013 - הכנות
תכנית אימונים לאליפות הגוש 2013
ההכנות למרתון
לגבי מרתון טבריה
הבחנה בין שברי מאמץ לכאבים אחרים
אליפות גוש עציון 2013

ההכנות למרתון

Go down 
מחברהודעה
Moti
Admin
Moti

מספר הודעות : 26

ההכנות למרתון Empty
הודעהנושא: ההכנות למרתון   ההכנות למרתון Icon_minitimeMon Mar 11, 2013 7:52 pm

לקראת המרתון

לרובכם המרתון הקרוב של תל אביב תהיה ההזדמנות הראשונה לרוץ מרחק מרשים של 21 ק"מ. לשאר שרצו כבר בעבר או שמסתפקים בפחות זה מרשים לא פחות. בכל מקרה התבקשתי לרשום כמה מילים לטובת ההכנות למרתון.

שתייה. מרתון תל אביב הוא מאתגר בגלל הלחות. עכשיו עם תחזית מזג האוויר שמנבא יום חם במיוחד העניין מקבל יתר תוקף. ההתנסות שלי עם הלחות בשנה שעברה הייתה קטלנית. לכן צריך לשתות הרבה במהלך השבוע וביומיים לפני המרתון בייחוד. לא להסתפק בשתייה בבוקר שלפני. צריך להיצמד לבקבוק ולשתות עד שהשתן שקוף ולהישאר שתוי במהלך היום כולו. שנית צריך לקחת כדורי מלח כדי לעזור לגוף לספוג את המים במהלך הריצה. כל מי שצריך ורוצה יכול לבוא אלי ולקבל מהסטוק שלי. ניתן גם לקנות בחנויות ספורט. לבסוף לשתות כדבעי במהלך הריצה. לא להתבייש לעצור בתחנות השתייה ולשתות את הבקבוקון עד הסוף ורק אז להמשיך. לא להגיע למצבי קיצון של סחרור והתייבשות.

אוכל. נהוג להעמיס פחמימות לפני המרתון. הגוף משתמש במאגרי הגליקוגן בתהליכים האירוביים במהלך הריצה, ונמצא שאכילה של פחמימות מוגברת מועילה למאגרי הגליקוגן בגוף. זהו המקור לסעודות הפסטה ערב לפני המרתון. אני ממליץ, אבל לא להגזים. אין צורך להגיע למרתון עם קלקול קיבה.

שינה. יש כאלה שמתרגשים מאוד לפני המירוץ, ולא מצליחים לישון בערב שלפני. זה לא משנה, ואין צורך להילחץ. נמצא שהשינה החשובה לצורך העניין היא השינה של שני לילות לפני המירוץ. הגוף מטעין את מאגרי הכוח והאנרגיה אז, ולכן מומלץ לעשות את כל המאמצים שהשינה הזו כן תהיה ארוכה וטובה.

ג'לים. לא התעקשנו להשתמש בהם במהלך האימונים כי בחצי מרתון הם פחות חשובים. ניתן לרכוש שני סוגים שאני מכיר: צ'לנג' הישראלית ו GU האמריקאית. הראשונה היא חצי מהכמות של השנייה ולכן נהוג לקחת שני צ'לנג'ים כנגד GU אחד. יש לקחת אחד לפני המירוץ, ואחד נוסף של GU כל 8 ק"מ. חובה לאכול ולבדוק בימים שלפני המירוץ אם אתם מסתדרים עם הג'ל לפני המירוץ כדי להבטיח שלא תפתחו בחילות במהלך הריצה.

רשימת פריטים. מאוד מומלץ לכתוב רשימה של המצרכים ביום לפני המירוץ ולהיעזר בה כשמתארגנים ליציאה. חבל לגלות בקו ההתחלה ששכחתם את הכובע האהוב עליכם, או שהמכנסיים הקצרים נשארו בבית, ותאמינו לי שזה קורה. להלן רשימה חלקית של הדברים שאני עשיתי לעצמי:

• נעלי ריצה
• גרביים נושמים
• מכנסי ריצה
• חולצה מנדפת
• כובע נושם
• רצועת חיזוק למשקפיים
• ג'לים
• בקבוקון מים
• פאוץ' יד לפלאפון
• טייפ לפטמות
• ווזלין
• קרם שיזוף
• מספר חזה
• צ'יפ לנעל
• סיכות ביטחון
• נייר טואלט
• מפה מודפסת של החניות ליד תחילת המסלול
• טוש לסימון החבילה שתימסר באחסנת ציוד
• ארנק

זהו. תרשו לי לציין שעשיתם כברת דרך משמעותית ועבור כל אחד התחרות תהיה ציון דרך. הריצה במרתון הוא הישג כבר ברגע שנעמדים בקו הזינוק. ההתמדה, ההשקעה, השעות והמסירות הם החומר הנדרש כדי לקצור את הפירות של החוויה המדהימה הזו. זה בהחלט טוב לשאוף לזמן טוב, אך אין צורך שזה יוריד בכהו זה מההישג המרשים של ריצה למרחק של 21 ק"מ אם לא תשיגו את התוצאה שרציתם. עצם הריצה, העמידה באתגר הפיזי של ריצה כזו היא הישג שצריך להוקיר ולהתגאות בו. אין הרבה אנשים שמגיעים להישג הזה ומגיע לכם את מלוא הכבוד וההערכה.

מוטי
חזרה למעלה Go down
http://gushrunning.wordpress.com

ההכנות למרתון
חזרה למעלה 
עמוד 1 מתוך 1
 Similar topics
-
» ריצת הכנה למרתון ירושלים
» ריצת הכנה למרתון ירושלים
» הרשמה למרתון ירושלים דרך הקבוצה
» מניין למרתון תל אביב 2013